Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Danuta KompfKazimierz Maciej PiechotkaRyszard SołtyńskiWanda StaniewiczAndrzej WejchertWojciech ZaleskiPiotr Paweł SzymaniakZdzisław JurkiewiczAndrzej BetkaJarosław Zygmunt RakowskiJerzy Józef StankiewiczCzesław Jerzy NowakOlgierd ErdmanEugeniusz BudlewskiRafał KochZbigniew KruszelnickiStefan SienickiKazimierz Adam SaskiJuliusz ŻakowskiWłodzimierz Bolesław GruszczyńskiZygmunt LuzińskiAleksander PromieńskiAdam Marian MściwujewskiAugustyn Stefan SztukRobert Jan CelarskiJan TyrałaZygmunt HarlandAdam PaprockiKazimierz RechowiczMarzenna Teresa Pawlak-RogalaZdzisława Kazimiera PaczosińskaBogusław Jan ŚwiecimskiStanisław Franciszek ŁukasiewiczDanuta Ryszarda Topczewska-BaranowskaAdela NowakMarek KaczorTomasz Michał GraczykJanusz Bogusław RóżanowskiKrzysztof GądekMichał Kazimierz PiaseckiJózef Wojciech DankiewiczRyszard Grzegorz AdamowiczKrystyna KargeZygmunt ZiobrowskiKlemens Zieliński
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Hubert Cieśluk
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Hubert Cieśluk

* 06.07.1938, Wilno

† 31.05.2005, Lublin

Hubert Cieśluk - architekt, urbanista.
Członek SARP O. Lublin. Członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1962).

Pracę zawodową zaczynał w Wydziale Budownictwa i Architektury w Olsztynie, następnie w Braniewie. Kolejne 5 lat pracował w Biurze Projektów Budownictwa Ogólnego w Elblągu, po czym przeniósł się do Lublina. W Lublinie pracował w Wydziale Budownictwa i Architektury, Biurze Planowania Przestrzennego oraz w biurach projektów: Miastoprojekt, Przemysłówka, Wspólnota. Najdłużej, 15 lat pracował w lubelskim Inwestprojekcie. Jego ostatnim miejscem pracy było Autorskie Biuro Architektury Investprojekt - Partner 6, którego był współzałożycielem.

Autor m.in.:
- Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Muzycznej w Lublinie;
- Technikum Mechaniczno-Energetyczne przy ul. Wiejskiej w Lublinie;
- Sanatorium Energetyków w Nałęczowie;
- Ośrodek Wypoczynku Górników w Lasach Kozłowieckich;
- zespół mieszkaniowy Spółdzielni Transportowiec przy ul. Zwycięskiej w Lublinie;
- zespół mieszkaniowy Sp-ni Instal przy ul. Zwycięskiej w Lublinie;
- zespół mieszkaniowy Sp-ni Medyk przy ul. Ułanów w Lublinie;
- zespół mieszkaniowy przy rondzie Filaretów - Jana Pawła II w Lublinie;
- zespół mieszkaniowy przy ul. Przedwiośnie w Lublinie;
- zespół mieszkaniowy Ruta II w Lublinie - z Pawłem Mierzwą;
- budynek mieszkaniowy Spółdzielni Poręba przy ul. Czeremchowej w Lublinie;
- budynki mieszkaniowe Spółdzielni Motor przy ul. Niepodległości w Lublinie;
- pawilon handlowy Galeria Rusałka przy ul. Rusałki w Lublinie - z Stanisławem Gromowskim.

Członek SARP O. Olsztyn (1962-??).
Członek SARP O. Lublin (??-2005).

Pochowany na Cmentarzu Komunalnym Majdanek w Lublinie.

 

***********************************************************************
Wspomnienie o śp. Koledze Hubercie Cieśluku

Hubert Cieśluk urodził się 6 lipca 1938 r. w Wilnie. Po wojnie wraz z rodzicami i rodzeństwem zamieszkał w Ornecie na Pomorzu.
Studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej ukończył jako jeden z najzdolniejszych studentów swojego rocznika w 1962 r. uzyskując dyplom mgr inż. architekta. Uprawnienia budowlane otrzymał w 1968 r.
Pracę zawodową zaczynał w Wydziale Budownictwa i Architektury w Olsztynie, następnie w Braniewie. Kolejne 5 lat pracował w Biurze Projektów Budownictwa Ogólnego w Elblągu, po czym przeniósł się wraz z żoną i synem do Lublina. W Lublinie pracował w Wydziale Budownictwa i Architektury, Biurze Planowania Przestrzennego oraz w biurach projektów: Miastoprojekt, Przemysłówka, Wspólnota. Najdłużej, 15 lat pracował w lubelskim Inwestprojekcie. Jego ostatnim miejscem pracy było Autorskie Biuro Architektury Investprojekt - Partner 6, którego był współzałożycielem.
W dorobku zawodowym Hubert Cieśluk ma wiele udanych realizacji głównie obiektów użyteczności publicznej i obiektów mieszkaniowych.

Hubert Cieśluk był odznaczony srebrną odznaką zasłużonego dla budownictwa oraz honorową odznaką za zasługi dla Lubelszczyzny, należał do Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmarł po ciężkiej chorobie 31 maja 2005 r. w Lublinie.
W życiu prywatnym śp. Hubert był samotnikiem, pasjonatem czytania, bystrym obserwatorem świata i ludzi. Posiadał ogromne doświadczenie zawodowe, znakomicie rysował. Oprócz wiedzy fachowej miał zaskakująco rozległą wiedzę w dziedzinie filozofii, najnowszych osiągnięć nauki. Potrafił być wymagającym dyskutantem, świetnie grał w szachy. Był niezwykle rzetelnym, lojalnym kolegą i takiego zachowamy w naszej pamięci.

Architekt Stanisław Gromowski

 

Galeria:

Nagrobek Huberta Cieśluka na Cmentarzu Majdanek w Lublinie; fot.: https://cmentarze.lublin.eu/grobonet/start.php?id=detale&idg=36968&inni=0&cinki=0 (dostęp 30.05.2021)

Źródła:

Udostępnij na:
Biogram dodano: 30.11.2011 | Aktualizacja: 31.05.2023, 00:30:51 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 2318