Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Jerzy HorowskiJanusz PawlakJanusz Jan Kanty BogdanowskiWitold PiaseckiHenryk BiałobrzeskiJerzy BielaTadeusz Bohdan ZielińskiAgnieszka Lubowiecka-MyczkowskaWładysław RaubiszkoStanisław Jan OsetWładysław CzarneckiKarol SicińskiXymena Krystyna ZaniewskaJanusz Kalikst BuzeEdward PasekWiktor EspenhanJózef JaworskiDaniel KalmusLudwik SosnowskiAlfred Józef DüntuchZygmunt ŁomskiJerzy Tadeusz SkrzypczakAdam PaprockiBarbara JaskłowskaMariusz Sławomir SzlachcicMaciej Krzysztof CehakZygmunt WóycickiFlorian Jan GrzybowskiZbigniew JaworskiMaria Apolonia KlajborAgnieszka Jaderny-GawronWanda PencakowskaMariusz KaliszewskiOlgierd Władysław CzernerKazimierz KonkolewskiMarek Wacław JanowskiWojciech Jerzy ArczyńskiBogusław SobolskiJerzy Karol GurawskiKazimierz Maria OsińskiMaria Figwer-StaruchTadeusz HołdaBogumił HusakAdam Wawrzyniec ChałupskiTeresa Maria Opic
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Marcin Godziński
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Marcin Godziński

* 08.12.1973

† 11.10.2009

Marcin Godziński - architekt.
Członek SARP O. Kraków. Członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Studia w Ecole d'Architecture Saint-Etienne (1992), absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2002).

Współnik w Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne w Krakowie.

Współautor m.in.:
- Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne w Wieliczce (2003),
- Osiedle TBS Błonia w Nowym Sączu (2003-2008),
- Sąd Rejonowy Lublin Wschód (2004 - I nagroda w Konkursie SARP),
- Rozbudowa i modernizacja Sądu Rejonowego w Olkuszu (2006),
- Bonarka Office Center B4b w Krakowie (2007),
- Budynek wielorodzinny ul. Kijowska w Krakowie (2007),
- Budynek apartamentowy ul. Ludwinowska w Krakowie (2007).

Pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

 

***********************************************************************
WSPOMNIENIE

W niedzielę 11 października zmarł nagle w pełni sił Marcin Godziński.
Po studiach Marcin pracował w krakowskim biurze DDJM, od początku istnienia spółki „Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne, czyli od czerwca 2005 był wraz z Arturem Jasińskim, Marcinem Pawłowskim i Pawłem Wieczorkiem – wspólnikiem tego krakowskiego biura.
Trudno mi znaleźć słowa, w których mogłabym wyrazić jak niezwykłym był Człowiekiem i jak bardzo żałuję, że tak krotko Go znałam. W kwietniu tego roku bezpośrednio po krakowskim Triennale pojechaliśmy na ostatnie w tym sezonie narty do Livigno. Nieoceniony Tomek Karwatka, poza codziennymi seminariami i gorącymi dyskusjami o architekturze, zapewnił nam również szkolenie umiejętności narciarskich przez urocze instruktorki ze Szkoły Narciarskiej „Strama” z Zakopanego Kasię Stramę, Małgosię Wawreniuk i Izę Wysocką. Marcin, podobnie jak pozostali uczestnicy skwapliwie korzystał z tej możliwości. Ostatniego dnia pobytu zamienił narty na snowboard… i chyba nie był to dobry pomysł, bowiem podczas ostatniego zjazdu miał wypadek… na moment stracił przytomność… nie poznawał nikogo z nas... Szczęśliwie dość szybko doszedł do siebie, żartując przy kolacji, że gdyby wiedział, jaką troską i opieką będzie otoczony, zrobiłby to parę dni wcześniej. Włoscy lekarze w miejscowym szpitalu po zrobieniu wszystkich niezbędnych badań, na wszelki wypadek zalecili kołnierz, który następnego dnia miał mu pomoc przetrwać podróż do Krakowa.
Po powrocie do Polski Marcin pisał: „Szanowni współseminarzyści, chciałem wszystkich zainteresowanych poinformować, że po wnikliwych badaniach neurologicznych (wczoraj) okazało się że nic mi nie jest, tzn. mój upadek/wypadek to była jedna wielka ściema - zwykły wstrząs mózgu i tyle. Dziękuję raz jeszcze wszystkim uczestnikom „akcji ratunkowej” za pomoc i troskę i polecam się na przyszłość - w przyszłym roku postaram się wywrócić bardziej spektakularnie ;)”. Nikt z nas w najśmielszych snach nie przypuszczał, że tego przyszłego roku już nie będzie. Nie z Nim. Bo nic już nie będzie takie samo, gdy odchodzą tak nietuzinkowi ludzie. A takim był Marcin. Niesłychanie pogodny, ciepły, serdeczny, z wielką kulturą, skromny, z dystansem do świata i wielką miłością, którą obdarowywał swoich najbliższych. Na specjalnie utworzonej - przez Jego przyjaciela a zarazem wspólnika Pawła Wieczorka – stronie internetowej (www.ajbiuro.pl/marcin) co chwilę pojawiają się wpisy wszystkich, którzy chcą przekazać Jego najbliższym wyrazy współczucia. Wstrząśnięci tym nagłym odejściem Jego przyjaciele piszą: „Dobry duch każdego spotkania. Z nadzwyczaj ciepłym podejściem do ludzi. Z niedrwiącym poczuciem humoru. Wyrozumiały dla ludzkich potknięć. Potrafiący śmiać się z siebie. Dający wsparcie. Wspaniały, sprawdzony Przyjaciel. Dobry kompan, szalony narciarz i ultra kulturalny facet z zasadami. Pełen pasji, radości życia, bardzo dobry architekt, zawsze pogodny, zawsze uśmiechnięty, pełen optymizmu i dobrej energii. Uroczy i delikatny. Marcin żył pełną piersią - jak pracował - to na poważnie, jak się bawił - to na całego. Zawsze gotów do żartów i do poważnej dyskusji. Kilka tygodni temu zdobył Elbrus, nie dało się Go nie kochać…”
Wczoraj na Cmentarzu Rakowickim żegnały Marcina tłumy ludzi, rodzina, przyjaciele, profesorowie z krakowskiego Wydziału Architektury, byli i obecni współpracownicy. W Krakowie było mgliście, pochmurno i bardzo zimno… Gdy wychodziliśmy z cmentarza, nagle wyszło słońce. Chcę wierzyć, że to znak… tak jakby uśmiech Marcina, który wraz ze wszystkimi najcieplejszymi myślami o Nim zostanie w naszych sercach.
Marcin zostawił mamę, żonę, dwie małe córeczki i niezliczone grono przyjaciół. Miał tylko 36 lat….

W imieniu „współseminarzystów” - przyjaciół z Livigno
Agnieszka Bulanda
20 października 2009

 

 

 

 

Galeria:

Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne w Wieliczce (fot.: http://www.ajbiuro.pl)Osiedle mieszkaniowe TBS Błonia w Nowym Sączu (fot.: http://www.ajbiuro.pl)Sąd Rejonowy Lublin Wschód (fot.: http://www.ajbiuro.pl)Rozbudowa i modernizacja Sądu Rejonowego w Olkuszu (fot.: http://www.ajbiuro.pl)Bonarka Office Center B4B w Krakowie (fot.: http://www.ajbiuro.pl)Budynek wielorodzinny przy ul. Kijowskiej w Krakowie (fot.: http://www.ajbiuro.pl)Budynek apartamentowy przy ul. Ludwinowskiej w Krakowie (fot.: http://www.ajbiuro.pl)

Źródła:

Udostępnij na:
Biogram dodano: 01.01.2012 | Aktualizacja: 08.12.2021, 00:24:34 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 10483